Zaburzenia erekcji są koszmarem każdego mężczyzny.

Przyczyn tej dolegliwości jest bardzo wiele, a lwia część pacjentów musi korzystać z leczenia farmakologicznego specjalnymi środkami, takimi jak Cialis. Zanim zacznie się przyjmować sztuczne specyfiki, warto jednak wiedzieć, że istnieją naturalne metody radzenia sobie z tym problemem.

hydromasaz

Hydroterapia

Sprawdzonym sposobem walki z zaburzeniami erekcji jest hydroterapia. Zabiegi polegają na skierowaniu delikatnych biczy wodnych i natrysku na podbrzusze mężczyzny. Używana woda powinna być zimna lub zimna i ciepła na zmianę. Wykonując masaż wodny samodzielnie, trzeba wystrzegać się bezpośrednich uderzeń biczy wodnych na penisa, gdyż w drastycznych przypadkach może spowodować to nawet konieczność amputacji organu. Zimna woda działa pozytywnie na krążenie w narządach, a także na sam poziom libido. Tę metodę leczenia poleca się również oziębłym kobietom. Z pewnością należy unikać kontaktu z gorącą wodą pod prysznicem czy w kąpieli, a także saun i nadmiernego opalania się. Wysoka temperatura i wilgotność nie wpływa dobrze na stan i kondycję męskich miejsc intymnych.

Masaże odpowiednich miejsc

Bardzo pomocne są również masaże, a raczej uciskania odpowiednich miejsc na stopach. Akupresura, bo tak nazywa się ten zabieg, polega na krótkim, kilkuminutowym masowaniu określonych punktów. W przypadku narządów intymnych mężczyzn jest to wewnętrzna strona pięty poniżej kostek. Taki zabieg można wykonywać samemu albo poprosić swoją partnerkę o jego wykonanie, na przykład w ramach gry wstępnej. Podobny wpływ na popęd seksualny i udaną erekcję ma aurikuloterapia, czyli uciskanie odpowiednich punktów na małżowinach usznych. Nie od dzisiaj wiadomo, że małżowina jest miejscem erogennym, nic więc dziwnego, że odpowiedni masaż może zwiększyć ochotę na seks i rozwiązać wiele problemów technicznych. Przeprowadzaniem takich zabiegów trudnią się seksuolodzy i eksperci medycyny naturalnej. Przed samodzielną realizacją takiej terapii, warto odwiedzić takiego specjalistę, by uzyskać fachową wiedzę dotyczącą masażu.

Comments are closed.