Problemy z zaspokojeniem seksualnym u panów sprowadzają się najczęściej do trzech przypadłości.

mezczyzna problem

Są nimi zaburzona erekcja, przedwczesny wytrysk i obniżone libido. Odczuwanie tych nieprzyjemności niezbyt często przez krótki czas, nie musi oznaczać żadnych nieprawidłowości. Jeśli jednak stają się one normą, należy szukać porady u lekarza.

 

Problemy z erekcją

Zaburzenia erekcji pojawiają się, gdy naczynia krwionośne umiejscowione w penisie przestają normalnie funkcjonować. Przyczyna problemu najczęściej leży gdzieś indziej. Może być to pierwsza oznaka miażdżycy lub cukrzycy. Nie należy panikować, gdy mężczyźnie zdarzy się to raz na jakiś czas po alkoholu. Jeśli jednak problem zaczyna się powtarzać i trwać coraz dłużej, możliwe, że trzeba będzie skorzystać z profesjonalnego leczenia. Najbardziej popularne są środki na potencję, takie jak Cialis, można jednak spróbować również innych metod. Zaburzenia erekcji bardzo często powodują spadek libido o podłożu psychologicznym. Mężczyzna, który nie może w pełni korzystać ze swojego „sprzętu”, zaczyna unikać wszelkich kontaktów cielesnych. Doprowadza to do zmniejszenia ochoty na seks. Często jednak, spadek libido jest sam w sobie chorobą. Może być powodowany przez zaburzenia hormonalne. Jeśli wykluczenie innych czynników niesprzyjających pożyciu seksualnemu, takich jak stres czy nadmiar obowiązków w pracy, nie pomoże, warto przebadać się pod kątem stężenia hormonów – zarówno testosteronu, jak i prolaktyny.

kamagraPrzedwczesny wytrysk

Równie częstą, męską przypadłością jest przedwczesny wytrysk, który uniemożliwia partnerom osiągnięcie spełnienia seksualnego. Problem najczęściej wynika ze zbyt dużej wrażliwości na dotyk. Zaradzić dolegliwości można najpierw środkami domowymi. W niektórych przypadkach samo założenie prezerwatywy pomaga. Na rynku są dostępne również specjalne kondomy z lubrykantem opóźniającym wytrysk. Pomóc może również partnerka. Gdy mężczyzna czuje, że zbliża się ejakulacja, kobieta może przez kilka sekund ścisnąć czubek penisa. Ten prosty zabieg powinien wstrzymać wytrysk. Po krótkiej chwili, mężczyzna powinien być gotowy do dalszego działania. Czasem jednak zdarza się, że domowe sposoby zawiodą, a wtedy konieczna jest wizyta u lekarza. Są dostępne leki, które spowodują przedłużenie czasu stosunku. Seksuolog natomiast może wskazać specjalne techniki seksualne, które powinny pomóc przy przedwczesnym wytrysku. Żadnej dolegliwości o podłożu erotycznym nie należy lekceważyć. Bardzo często jest to pierwszy objaw poważniejszej choroby. Udane życie miłosne to również lepsze samopoczucie i kondycja.