Przeglądając sieć i różne pozycje naukowe, możemy natknąć się na wiele informacji na temat życia seksualnego, a także zdrowia intymnego człowieka. Niektóre z informacji są rzeczywiście prawdziwe i warte do zapoznania się z nimi. Możemy jednak natknąć się również na wiele nieprawdziwych, zmyślonych faktów, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Oto kilka faktów i mitów dotyczących właśnie seksu i zdrowia intymnego człowieka.

faktyimity
1. Antykoncepcja to pełna ochrona przed ciążą. – MIT
Antykoncepcja nie może nam gwarantować pełnej ochrony przed ciążą. Oczywiście antykoncepcja hormonalna pozwala praktycznie na 100% pewność, że kobieta nie zajdzie w ciążę. Wszystko jednak zależy od jej organizmu. W momencie, gdy jest chora i przyjmuje leki, antybiotyki to skuteczność działania tabletek hormonalnych jest dużo mniejsza. Często również zdarza się, że kobiety zapominają zjeść tabletkę o ustalonej porze, biorą ją później lub wcale i w ten sposób zmniejszają skuteczność antykoncepcji.
Prezerwatywy również nie mogą w 100% zagwarantować tego, że kobieta nie zajdzie w ciążę. Wystarczy, że prezerwatywa pęknie podczas odbywania stosunku seksualnego, co zdarza się dosyć często, albo zsunie się podczas wychodzenia członka z pochwy.
Warto, dlatego mieć świadomość, że żadna z metod antykoncepcyjnych nie da nam 100% gwarancji, że nie dojdzie do zapłodnienia i ciąży.

2. Problemy z erekcją spowodowane są tym, że mężczyźnie nie podoba się kobieta. – MIT
Wiele kobiet uważa, że jeżeli ich mężczyzna ma problemy z uzyskaniem erekcji, to znaczy, że nie są dla niego atrakcyjne. Jest to nie prawda. Wielu mężczyzn ma bardzo atrakcyjne kobiety, a i tak nie są w stanie osiągnąć erekcji. Czym jest to spowodowane? W dzisiejszych czasach jesteśmy ciągle narażeni na nerwowe sytuacje, stres, ciągła gonitwa i pośpiech, są to czynniki, które mogą mieć bezpośredni wpływ na problemy z erekcją u mężczyzny. Jeżeli partner pragnie zadowolić partnerkę i sam osiągnąć satysfakcję seksualną, to powinien spróbować zażyć jakiś lek, który mu w tym pomoże.

Bardzo popularny jest Cialis, a jego skuteczne działanie potwierdzają mężczyźni na całym świecie. Tabletki wystarczy zażyć na godzinę przed stosunkiem, aby móc cieszyć się z seksu.

3. Tabletki antykoncepcyjne osłabiają organizm i zwiększają szansę na infekcję intymną. – FAKT
Tabletki antykoncepcyjne, mają wpływ na hormony w organizmie kobiety. Niekorzystnie one działają na florę bakteryjną u kobiety. Z powodu zmian hormonalnych, namnażają się drobnoustroje chorobotwórcze, które doprowadzają do podwyższenia pH pochwy. Z tego powodu kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne, często cierpią na różne infekcje intymne.

4. Miłość francuska (seks oralny) to dużo większe bezpieczeństwo dla zdrowia partnerów niż seks z penetracją. – MIT
Seks oralny jest dużym zagrożeniem dla partnerów. Pomimo tego, że nie dochodzi do zapłodnienia, to może dojść do zarażenia różnymi chorobami, wirusami takimi jak na przykład AIDS, HIV. Dając sobie i partnerowi przyjemność poprzez stosunek oralny, musimy mieć świadomość, że w okolicach ust i jamy ustnej człowieka znajduje się ogromna ilość małych ranek, których nie jesteśmy nawet w stanie poczuć. Wystarczy jednak kontakt z członkiem lub pochwą kobiety, aby zarazić się chorobą. Warto, dlatego unikać kontaktów seksualnych z osobami, których nie znamy. Jeżeli już to robimy to powinniśmy i tak zabezpieczyć się prezerwatywą.

5. Partner kobiety leczącej się z infekcji intymnej, nie musi poddawać się leczeniu, jeżeli nie odczuwa negatywnych objawów. – MIT

Partner kobiety, która leczy infekcję intymną, również powinien zasięgnąć opinii specjalisty i podjąć się leczenia pomimo tego, że nie widzi u siebie objawów infekcji. Może być on nosicielem bakterii, która powoduje infekcję. Jeżeli faktycznie tak jest, to kobieta znów zostanie zakażona, a infekcje będą powracać, dopóki partner również nie podda się leczeniu. Bardzo często sprawcami infekcji intymnych u kobiet są właśnie ich partnerzy.

 

Autorem wpisu jest pracownik witryny tania Kamagra.

  1. Mariusz says:

    Artykuły na temat zdrowia są zdecydowanie lepiej przygotowane niż inne tematy w sieci. Gratuluje autorowi.

Comments are closed.