Każdy przeżywa orgazm inaczej, ale wszyscy chcieliby kończyć nim stosunki seksualne. Często zdarza się, że panie mają problemy ze szczytowaniem. Mężczyźni bardzo rzadko odczuwają ten problem.

 

orgazm

Orgazm jest efektem podniecenia seksualnego i odpowiedniej stymulacji miejsc erogennych. To cały rząd reakcji chemicznych i fizycznych, które mają miejsce w naszych organizmach.

Kobiecy orgazm

Kobiece szczytowanie nazywa się czasem wyuczonym. Sposób, w jaki panie doznają orgazmu, stabilizuje się mniej więcej po dwóch latach od rozpoczęcia współżycia. Zachowanie kobiet jest sprawą indywidualną. Jedne krzyczą, drugie zmysłowo mruczą, jeszcze inne wymawiają słowa rozkoszy. Reakcje, które dzieją się w ciele, są jednak praktycznie takie same w każdym przypadku. Mięśnie pochwy i odbytu kurczą się i zaczynają pulsować, piersi stają się większe, sutki ciemnieją. Łechtaczka osiąga wzwód, a macica się podnosi. Tak w naukowy sposób można opisać tę chwilę rozkoszy. Niestety, coraz więcej kobiet skarży się na brak takich doznań podczas stosunku. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele, z reguły jednak wina tkwi w psychice pań. Problemy w budowie narządów wewnętrznych również uniemożliwiają szczytowanie, takie wypadki zdarzają się jednak bardzo rzadko. W przypadku faktycznej niemożności osiągania orgazmu, warto zgłosić się do lekarza na konsultację.

Męski orgazm

Męskie szczytowanie jest pod względem anatomicznym o wiele prostsze. Fenomenem tego orgazmu jest to, że jest kompletnie wrodzony. Panowie od początku wiedzą, w jaki sposób go osiągnąć, czyli wystarczy pobudzenie członka. Orgazm jest odpowiedzią na taką stymulację. W wyniku dochodzi do erekcji penisa, który odsłania nabrzmiałą krwią żołądź. Po odpowiednim czasie dochodzi do wytrysku nasienia, a na ciele mężczyzny może pojawić się rumieniec seksualny. Po wszystkim, panów najczęściej ogarnia senność, co jest zmorą większości kobiet. Mężczyźni jako tako nie posiadają problemów z osiąganiem orgazmu, gdyż nie jest w żaden sposób powiązany z ejakulacją. Nawet w przypadku niedrożnych nasieniowodów, szczytowanie jest jak najbardziej możliwe. Bardziej kłopotliwe są zaburzenia erekcji, które potrafią zmniejszyć poziom libido u panów, a nawet wprowadzić w depresję. Istnieje jednak wiele metod leczenia tej dolegliwości. Można zastosować zmianę diety, terapię psychologiczną, a w przypadkach problemów z układem krwionośnym zażywa się leki, takie jak Levitra. Dzięki nim poprawia się przepływ krwi do członka, dzięki czemu łatwiej jest mężczyźnie dojść do stanu erekcji, a tym samym osiągnąć orgazm. Czytaj więcej o Viagra tutaj.