Chcąc zadowolić seksualnie swojego partnera, bardzo często spotyka się problem braku pomysłów i koncepcji na urozmaicenie łóżkowej zabawy. Skąd je czerpać, kiedy posiadane doświadczenie erotyczne w najlepszym przypadku jest skąpe?

doswiadczenie seksualne

Burza mózgów

Większość czynności, które wykonujemy w łóżku, zostało nam zaprezentowanych przez poprzedniego partnera seksualnego. W większości przypadków tak to właśnie działa. Uczymy się zarówno w teorii, jak i w praktyce. Z tym, że z książek bardzo ciężko czerpie się wiedzę o współżyciu. Bardzo poleca się przeprowadzanie burzy mózgów między partnerami i wprowadzania w życie najciekawszych pomysłów. Warto wymieniać się doświadczeniami i przekazywać drugiej osobie posiadane umiejętności. Duża wprawa w łóżkowych zabawach ma jeszcze jeden atut, a jest nim możliwość porównania obecnego kochanka lub kochanki względem poprzednich. Odradza się stałe związki osobom, które nie mają żadnego porównania i nie potrafią ocenić swojego wybranka.

Sposoby na nudę

Każdą parę dopada kiedyś nuda. Można jej przeciwdziałać w bardzo prosty sposób, wymyślając zabawy erotyczne, korzystając z gadżetów czy zmieniając pozycje na te bardziej ekstrawaganckie. Niestety, osoba, która nie ma pojęcia o istnieniu takich rozwiązań, nie może ich wykorzystać. Badania pokazują, że osoby o nikłym doświadczeniu w sypialni są bardziej narażone na rozpad związku, bez względu na wiek badanych. To również pośrednia metoda na zabezpieczenie się przeciwko dolegliwościom z potencją. Większe doświadczenie seksualne to mniejsze ryzyko zażywania w przyszłości leków takich jak Cialis.